Hizmetlerimiz

Süs Havuzu

Süs havuzu insan eliyle oluşturulan park, bahçe gibi birçok yerde karşımıza çıkabilecek peyzaj alanında önemli bir yere sahip olan su birikintisidir. Süs havuzları bulunduğu yerlerde insanlara görsel şölen sunmaktadır. İstenilen büyüklüklerde tasarlanabilen süs havuzları birçok insan tarafından çokça tercih edilmektedir. Süs havuzları insanlara ferahlık sağlamaktadır ve kurulduğu yere farklı bir görünüm de kazandırmaktadır. Biyolojik gölet hakkında detaylı bilgi almak için sayfamızı ziyaret edin. Süs havuzlarına ışıklandırma sistemleri, şelale ve fıskiye gibi görsel açıdan destekleyici materyaller de eklenebilmektedir. İçerisinde kullanılan materyallere göre farklı türelere ayrılan süs havuzlarının her modeli çokça tercih edilmektedir. Süs havuzlarının görsel açıdan sunduklarının yanı sıra birçok avantajı da bulunmaktadır; kurulumu kolaydır, çok fazla model seçeneğine sahiptir, kişiselleştirilebilir istenilen boyutta ve derinlikte tasarlanabilir, çeşitli aksesuarlar eklenebilir.

Bahçe Süs Havuzu

Bahçe süs havuzu bahçelerine farklı bir hava katmak isteyen kişilerin tercih ettiği küçük havuzlardır. Bahçelere ferahlık katan süs havuzları görsel şölen de sunmaktadır. Kaya fıskiyeler, şelale, fıskiye ve ışıklandırma sistemleriyle de donatılabilmektedirler. Süs havuzları istenilen büyüklüklerde yapılabilmektedir. Süs havuzlarının kurulumu aşamasında seçilen yer oldukça önemlidir, günün her saati güneş görmesi ya da ağaçların altına yapılması suyun çabuk kirlenmesine ve içerisinde istenmeyen organizmaların üremesine sebep olmaktadır.  Dekoratif amaçlı oluşturulan süs havuzlarında isteğe bağlı olarak havuz bitkileri ve balıklar yetiştirilebilmektedir. Bahçe süs havuzunda yetiştirebileceğiniz balık türleri; oranda cinsi balıklar, japon balıkları, yabani lepistes ve kılıç balığıdır. Uygun koşulları sağladıktan sonra rahatlıkla bu balık çeşitlerini süs havuzunuzda yetiştirebilirsiniz. Koi havuzu yapımı ve maliyetleri hakkında bilgi almak için tıklayın.

Süs Havuzu Yapımı

Süs havuzu yapımına başlamadan önce havuz için en doğru alan seçilmelidir, bu alanı seçerken günün her saati güneş almayacak bir yer olmasına ve ağaç altında olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Uygun alan seçildikten sonra havuz için uygun genişlikte alan kazılmaktadır. Sonrasında uygun havuz astarı kazılan yere yerleştirilmektedir. Astarın üzeri harç ile kaplanmalıdır ve sonrasında havuz istenilen şekilde dekore edilmelidir. Süs havuzu yapılmadan önce alan iyice incelenmelidir ve alana en uygun proje tasarlanmalıdır. Biyolojik yüzme havuzu yapımı ve biyolojik dere yapımı hakkında bilgi almak için tıklayın. Kazı yapılan alanda taş olmamasına dikkat edilmelidir çünkü taşlar havuz astarına zarar vermektedir. Süs havuzları içerisinde birçok materyal barındırmaktadırlar, kurulum işlemi sonrasında gerekli tüm ekipmanlar süs havuzuna eklenmelidir. 

Süs Havuzu Motoru

Süs havuzu motoru havuzda yer alan mekanik tüm cihazların çalışması için gerekli olan parçadır, süs havuzu motorunun bozulduğu ya da çalışmadığı durumlarda havuzun kirlenmesi ve istenmeyen organizmaların üremesi hızlanmaktadır.

Süs Havuzu Pompası

Havuz pompası havuz içerisinde bulunan su sirkülasyonunun sağlanması için gerekli olan parçalardan bir tanesidir. Süs havuzu pompasının bulunmadığı durumlarda suda istenmeyen mikroorganizmalar, bakteriler ve virüsler üremeye başlayacaktır. Havuzda bulunan suyu emerek içinde bulunan filtreler ile temizlemektedir ve tekrar dışarı bırakmaktadır.

Süs Havuzu Filtresi

Süs havuzu filtresi havuzlar için vazgeçilmez olan parçalardan bir tanesidir. Filtreler suyun istenmeyen organizmalardan ve pisliklerden temizlenmesi için kullanılmaktadır. Filtreler yalnızca suyun temizlenmesini sağlamamaktadır bunun yanında aktif karbon, sünger ve seramik gibi maddeler ile yararlı bakteriler için ortam oluşturmaktadır. Filtre tüm çalışmalarıyla suyun berrak ve temiz olmasını sağlamaktadır.

Süs Havuzu Fiyatları

Süs havuzu fiyatları yapılacak projeye göre değişiklik göstermektedir. Süs havuzu fiyatlarına etki eden etmenler arasında havuzun yapılacağı alan, havuzun boyutu, havuzun derinliği, dekoratif açıdan eklenecek materyaller gibi etmenler gösterilebilir.

Süs Havuzu Fıskiyesi

Fıskiyeler havuzlarda hem görsel şölen sunmaktadır hem de su sirkülasyonuna yardımcı olmaktadır. Süs havuzu fıskiyeleri suyun yenilenmesine olanak sunduğu için sudaki oksijen seviyesinin de artmasını sağlamaktadır. Korozyon gibi maddelerden etkilenmeyecek şekilde tasarlanmaktadırlar. Sessiz bir şekilde çalışan süs havuzu fıskiyeleri havuzlarda istenmeyen organizmalar olan mantar ve bakterilerin oluşumunu da engellemektedirler. Ekolojik yüzme havuzu hizmeti için sayfamızı ziyaret edin.

Yapay Süs Havuzu

Süs havuzu insan eliyle oluşturulan farklı modellere ve farklı boyutlara sahip olan küçük havuz türleridir. Kişinin isteğine göre boyut değişikliği yapılabilen yapay süs havuzları günümüzde bahçe dekorasyonlarının vazgeçilmez parçaları arasında yer almaktadır. Yapay süs havuzları şelale, fıskiye, heykel ve ışıklandırma sistemleriyle donatılarak adeta bir görsel şölen sunmaktadır. Yapay süs havuzları içerisinde gerekli koşulları gerçekleştirirseniz bazı balık ve bitki türlerini yetiştirebilirsiniz.

Süs Havuzu Yapan Firmalar

Senkron Bio Pond olarak birinci kalite malzemeler kullanarak süs havuzu modelleri üretmekte ve bunları müşterilerimize sunmaktayız. Uzun ömürlü kullanım imkanı sunan süs havuzu projelerimiz oldukça uygun fiyatlarla müşterilere sunulmaktadırlar. Bizleri tercih ederek yaptırmak istediğiniz süs havuzu modeli için profesyonel ekibimizle çalışmakta ve en iyi projeyi tasarlamaktayız. Sitemizde bulunan iletişim kısmından bizlere ulaşabilirsiniz ve birlikte hayalinizdeki süs havuzunu tasarlayabiliriz. Biyolojik gölet hizmetimizden yararlanmak için sayfamızı ziyaret edin.

Süs Havuzu Modelleri

Süs havuzları beton, havuz astarlı ve fayans olarak farklı modellere ayrılmaktadırlar. Süs havuz modellerinin yapım aşamaları birbirinden farklıdır, kullanım ömrü olarak da birbirlerinden farklı olan süs havuzu modelleri farklı desenlerde ve renklerde de tasarlanabilmektedirler. Her modeli oldukça çok tercih edilen süs havuzu bahçelerinize ferahlık kazandırmaktadır.


Kaya Fıskiyeler
Koi Havuzu
TOP