Hizmetlerimiz

Biyolojik Yüzme Havuzu

Biyolojik yüzme havuzu temiz ve berrak bir suda yüzmek için tercih edilebilecek en iyi yöntemdir, diğer havuzlardan farklı olarak kimyasal hiçbir ürüne yer vermeyen biyolojik yüzme havuzlarında bitkiler yardımıyla havuz temizliği sağlanmaktadır. Klora ihtiyaç duymayan biyolojik yüzme havuzlarının insan sağlığına ve doğaya hiçbir zararı bulunmamaktadır. Uygun fiyatlarla yaptırılabilen biyolojik yüzme havuzları birçok avantajı da beraberinde getirmektedir; 4 mevsim kullanım imkanı sunması su kullanımını azaltmaktadır, suyun temizliği için dışarıdan hiçbir kimyasala ihtiyaç duymaması ekonomik açıdan kolaylık sunmaktadır. İstenilen alan uygunsa biyolojik havuz her yere yapılabilmektedir. Yapay dere seçeneklerimizden yararlanmak içib tıklayın. Doğayla iç içe olma imkanı sunan biyolojik yüzme havuzlarına görsel açıdan destekleyici olan fıskiye, heykel, su bitkisi, kıyı bitkisi ve ışıklandırma sistemleri de eklenebilmektedir. Biyolojik yüzme havuzlarının boyutları ve derinlikleri de müşterilerin isteklerine göre değiştirilebilmektedir.

Biyolojik Havuz Nedir?

Biyolojik havuz içerisinde yer alan bitkiler ve mikroorganizmalar ile kendi temizliğini sağlayan ve klor gibi kimyasal maddelere gerek duymayan temiz bir su alanıdır. İnsan sağlığına ve doğaya hiçbir zararı olmayan biyolojik havuzlar günümüzde çokça tercih edilmektedirler. Biyolojik havuzda su kimyasal barındırmadığı için yumuşak yapıdadır ve kötü koku yapmamaktadır. Cilde, saçlara ve gözlere kısacası vücutta hiçbir yere zararı bulunmamaktadır. Biyolojik dere hizmetinden faydalanmak için tıklayın. Biyolojik havuz, klor içinde yüzme işlemine de son vermektedir. Biyolojik havuzlar 3 farklı versiyonda yapılabilmektedir; birinci versiyonda yüzme kısmı ve suyun temizlenme kısmı birleşik, ikinci versiyonda bitkiler ve yüzme kısmı ayrı, üçüncü versiyonda ise bitkiler bulunmamaktadır. Yüzme kısmı ve bitkilerin birleşik olduğu birinci versiyonda havuzun ortasında bir yüzme alanı oluşturulur, daha derin bir kısma bitkiler dikilir ve su temizleme işlemi burada yapılır. Koi havuzu hizmetimiz için tıklatın. Bitkiler ve yüzme alanının ayrı olduğu ikinci versiyonda iki farklı havuz tasarlanmaktadır bir havuzda yüzme işlemi yapılırken bir havuzda suyun filtrasyon işlemi yapılmaktadır. Bitkilerin bulunmadığı üçüncü versiyonda ise doğal biyo filtreler kullanılarak su arıtılması sağlanır. Kaya fıskiyeler kullanarak göletinizi daha cazip hale getirebilirsiniz.

Biyolojik Havuz Yapımı

Biyolojik havuz yapımında birçok farklı model tasarlanabilmektedir. Biyolojik yüzme havuzunun yüzme havuzu ve bitkilerin birlikte olduğu, yüzme havuzu ve suyun temizlik mekanizmasının ayrı olduğu ya da hiç bitki bulunmayan 3 farklı versiyonu bulunmaktadır. Bu modeller içinde seçim yapıldıktan sonra yüzme havuzunun yapılacağı alan incelenmektedir. Ve alana uygun olan boyutlarda proje tasarlanıp havuz kurulmaktadır. Ekolojik yüzme havuzu hizmeti için tıklayın. Biyolojik havuzun kurulacağı alan seçilirken havuz için en uygun olan yerler karşılaştırılmalıdır, gün içinde çok fazla güneş ışığı almayan ve ağaç altında kalmayacak bir yer seçilmelidir. Biyolojik havuzların filtre ve motor gibi ekipmanları da havuza mutlaka eklenmelidir. Biyolojik havuzların görünüşüne farklılık kazandırmak için kıyı bitkisi, su bitkisi, heykel, aydınlatma sistemi ve şelale gibi materyallere başvurulabilir. Ayrıca biyolojik havuza ısıtma sistemleri eklemek de mümkündür.

Biyolojik Havuz Nasıl Yapılır?

Biyolojik havuzlar iki farklı şekilde oluşturulmaktadır. Bunlardan ilki; betonarme yapı üzerine mekanik sistemlerin eklenmesiyle ve ardından doğal taşların eklenmesiyle yapılan yüzme havuzudur. İkincisi ise; toprak zemin üzerinde su tutucu alt taban uygulaması üzerine mekanik sistemler eklenerek oluşturulan yüzme havuzudur. Biyolojik yüzme havuzları yapılmadan önce havuzun yapılacağı alan profesyonel peyzaj ekibi tarafından incelenmektedir. İnceleme işlemlerinden sonra alana uygun olan havuz modeli seçilmekte ve tasarım işlemine başlanılmaktadır. Biyolojik havuz yapılırken yüzme kısmı ve suyun temizleme kısmının ayrı olduğu, yüzme havuzu ve bitkilerin aynı yerde olduğu ve bitkilerin hiç bulunmadığı versiyonlar arasında seçim yapmak gerekmektedir.

Biyolojik Havuz Bitkileri

Biyolojik havuz modellerinde su altı bitkisi, kıyı bitkisi ve yüzen bitki türleri kullanılmaktadır, nilüfer, iris, su kanası, eğir otu gibi bitkiler bu bitkilerden bazılarıdır. Biyolojik yüzme havuzları için bitki seçilirken havuzun yer alacağı coğrafi bölgede dikkate alınmalıdır, o bölgenin iklim koşullarına uyum sağlayamayan bitkiler canlılıklarını yitirecektirler. Koi havuzu ve koi balığı gölet hizmetleri için tıklayın.

Biyolojik Havuz Fiyatları

Biyolojik havuz fiyatları için net bir bilgi verilmesi doğru değildir çünkü biyolojik havuz fiyatları havuzun modeline, genişliğine, derinliğine ve içerisinde kullanılan taş, bitki ve iskele gibi maddelere göre değişiklik göstermektedir, diğer havuz modellerine göre oldukça uygun fiyatlara biyolojik havuz sahibi olunabilmektedir.

Biyolojik Havuz Maliyeti

Biyolojik havuz kimyasal maddelere ihtiyaç duymadan temizliğini kendi içinde hallettiği için oldukça uyguna mal edilmektedir. Dört mevsim kullanım imkanı sunmaları sebebiyle su kullanımı da oldukça az olan biyolojik havuzlarda bakım işlemleri de oldukça uygun fiyatlara yapılabilmektedir. Süs havuzu örnekleri için tıklayın. Diğer havuzlara oranla yapımından kullanımına kadar oldukça uygun fiyatlara mal edilmelerinden dolayı biyolojik havuzlar günümüz de çokça tercih edilen bir havuz modelidirler.

Biyolojik Havuz Filtresi

Filtre bir havuz için olmazsa olmaz bir parçadır. Filtre suyun istenmeyen bakteri ve mikroorganizmalardan temizlenmesini sağlamaktadır. Biyolojik havuzlarda özel filtre sistemleri kullanılmaktadır, bu filtre sistemi suyun daima hijyenik olmasını sağlamaktadır ve yosun oluşumunu engellemektedir. Fitre sisteminin içerisinde fitre ekipmanları, UV ünitesi, havalandırma ünitesi ve gölet bitkileri yer almaktadır.


Biyolojik Dere
TOP