Hizmetlerimiz

Biyolojik Dere

Biyolojik dere istenilen alanda ve istenilen boyutta insan eliyle yapılan küçük su birikintisidir. Kaynaklardan çıkan suyun kaya kademelerinden belirli bir yönde ilerleyerek bir su yatağında birikmesiyle oluşur. Yapay derelerin boyutları ve akış yönleri gibi detaylar müşterilerin isteklerine göre değişiklik göstermektedir. Biyolojik dere de biyolojik havuz gibi insanların doğaya kaçmak için başvurduğu yöntemlerden bir tanesidir. Uygun maliyetli oluşları sebebiyle çokça tercih edilen biyolojik dereler dekoratif olarak da kuruldukları alanlara farklılık kazandırmaktadır. İçerisinde kimyasal hiçbir madde bulunmaması sebebiyle de ne insan sağlığına ne de doğaya hiçbir zararı bulunmamaktadır.

Yapay Dere

Yapay dere insan eliyle oluşturulan ve uygun her alana kurulabilen bir su birikintisidir, yapay dere boyutları ve akış yönü insanların isteğine göre değişiklik göstermektedir, özellikle şelale ekli versiyonları çokça tercih edilmektedir. Yapay dereye isteğe bağlı olarak ördek ve balık gibi canlılar da eklenebilmektedir, yapay dere bu canlıların yaşamı için uygun ortamı oluşturmaktadır. Yapay dereler içerisinde yer alan bitkiler ve mikroorganizmalar sayesinde suyun temiz kalmasını sağlamaktadır, dört mevsim kullanıma uygun olmaları sebebiyle su kullanımı azdır ve dışarıdan hiçbir kimyasal maddeye gereksinim duymamaktadır. Yapay gölet doğal yollarla değil de insan eliyle oluşan su birikintilerine denilmektedir. Yapay göletler içerisinde yer alan maddeler ve canlılar sayesinde dışarıdan kimyasal katkı almadan canlılığını sürdürebilmektedir. Yapay gölet istenilen her alana yapılabilmektedir ister evinizin bahçesine ister bir vadinin altına, her alana uygundur. Yapay göletlerde suyun temiz kalabilmesi ve içerisindeki oksijen, besin dengesinin sağlanabilmesi için bitkiler, taşlar ve birçok farklı ürün kullanılabilmektedir. Yapay göletler diğer havuzlardan farklı olarak insan sağlığına zarar veren maddeler içermemektedir ve bakımı daha kolaydır bu nedenle günümüzde yapay göllere olan ilgi oldukça artmıştır. Yapay göllerde isteğe bağlı olarak Koi balığı tarzında japon balıkları da yetiştirilebilmektedir. Koi havuzu hizmetimiz için tıklayın.

Yapay Dere Nasıl Yapılır?

Yapay dere yapılmadan önce profesyonel bir ekip gelerek dere yapılacak alanın yağış miktarı, toprak türü ve sıcaklık değerleri gibi ölçümlerini detaylı bir şekilde incelemektedir. Bu inceleme işleminden sonra dereye eklenecek olan filtre, aydınlatma ve su bitkisi türleri seçilmektedir. Tüm bu adımlar gerçekleştikten sonra seçilen alan için en uygun yapay dere projesi müşterilere sunulmaktadır. Süs havuzu seçeneklerimiz için tıklayın.

Yapay Dere Yapımı

Yapay dere yapımında uzman bir peyzaj ekibinden yardım almak daha doğru olacaktır, peyzaj ekibi proje çizimine başlamadan önce yapay derenin yapılacağı alanı detaylı bir şekilde araştırmaktadır, araştırma işlemi sonrasında müşterinin isteğine bağlı olarak eklenecek aydınlatma ve su bitkisi gibi görsel detaylar belirlenmektedir. Biyolojik yüzme havuzu hizmetimizden faydalanmak için tıklayın. Son olarak da yapay derenin boyutu ve derinliği de ayarlandıktan sonra proje çizilmekte ve müşteriye sunulmaktadır. Yapay dere yapılırken derenin kurulacağı alanın detaylı bir şekilde incelenmesi ve uygun projenin yapılması derenin kullanım ömrüne olumlu yönde etki etmektedir, yanlış yapılan projelerden güzel sonuçlar alınamamaktadır. Kaya fıskiyeler yapımı için tıklayın.

Yapay Dere Modelleri

Yapay dere modelleri müşterilerin isteklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle koi balıklı, ördekli ve şelaleli dere modelleri tercih edilmektedir. Koi balıklı dere diğer dere modellerine göre daha küçük ölçekli bir dere modelidir ve içerisinde yer alan bitki ve organizmalarla kendini temizlemektedir. Şelaleli dere modelinde kalıp kullanılmadan yapılan şelale suyun bir yerden bir yere akmasına olanak sunmaktadır.

Yapay Dere Fiyatları

Yapay dere fiyatları için net bir fiyat söylemek doğru değildir çünkü yapay dere fiyatları derenin yapıldığı alana, derenin boyutuna ve derinliğine, görsel amaçlı eklenecek olan materyallere göre değişiklik göstermektedir. Senkron Bio Pond olarak müşterilerimize oldukça uygun fiyatlara yapay dere projeleri sunmaktayız.

Yapay Göl Dere

Yapay göl ve dere insan eliyle oluşturulan ve kendi içinde yer alan bitki ve organizmalar ile temizliğini yapan küçük su birikintileridir. Müşterilerin isteğine bağlı olarak boyutlarında ve derinliğinde değişiklik yapılmaktadır. Yapay göl ve derelere görünüşü çeşitlendirmek amacıyla ışıklandırma gibi materyaller eklenebilmektedir.

Yapay Dere Peyzaj

Peyzaj, doğayı ve çevreyi düzenlemek amacıyla yapılan işlemlere denilmektedir. Yapay dere peyzajı müşterilerin isteğine göre, çevreye uyumuna göre yapay dereleri ve çevresini düzenleme işlemidir. Peyzaj işleminde derelere ışıklandırma sistemleri, su bitkileri, heykeller ve şelale gibi görünüşü destekleyici ögeler eklenebilmektedir.


Koi Havuzu
Biyolojik Yüzme Havuzu
TOP