FISKİYELER

Fıskiye sulama, temizleme ve görsel amaçlı kullanılan bir alettir. Fıskiyeler havuzlarda suyun hareketlenmesini sağladığı için sudaki oksijen miktarının artmasına da yardımcı olmaktadır, sadece görsel amaçlı kullanılmayan fıskiyeler aynı zamanda suyun temizlenmesini de sağlamaktadır. İçerisinde balık ve bitki gibi canlı bulunan havuzlarda kullanımı tercih edilen fıskiyeler oksijen artmasına sebep oldukları için canlıların besin dengesinde olumlu sonuçlar ortaya çıkmasını sağlamaktadırlar.

Fıskiyelerin birçok modeli ve boyutu vardır, kullanılacağı havuzun boyutlarına ve türüne göre fıskiyeler de değişiklik göstermektedir. Görsel amaçlı kullanılan fıskiye modelleri aydınlatma sistemleriyle de desteklenebilmektedir. Süs havuzları için seçilen fıskiyelerin havuzun aldığı su oranına uygun güçte olması fıskiyenin çalışma verimini etkileyecek bir unsurdur. Fıskiye çeşitleri arasında müzikli fıskiye sistemleri, animasyonlu fıskiye sistemleri, köpüklü fıskiye sistemleri, su jeti fıskiye sistemleri, atlayan su fıskiye sistemleri, kuru havuz fıskiye sistemleri ve nozul sistemleri yer almaktadır. Fıskiye modelleri sessiz çalışmaktadırlar ve uzun süreli kullanımlara uygundurlar. Süs havuzu fıskiyeleri korozyondan etkilenmeyecek şekilde tasarlanmaktadırlar.

Su sirkülasyonu sağlamaları sebebiyle mikroorganizma, bakteri ve mantar gibi suda istenmeyen organizmaların üremelerini engellemektedirler. Fıskiye fiyatları alınan modele, modelin gücüne, modelin teknik donanımlarına göre farklılık göstermektedir. Fıskiyelerin büyüklükleri hem havuzun büyüklüğüne hem de havuzda bulunan suyun hacmine göre değişiklik göstermektedir. Fıskiyeler alt kısımlarında bulunan pompalarla tasarlanırlar pompa kısmı havuzun altında görünmeyecek şekilde yerleştirilir, bağlantı kablolarının izolasyonu dikkatli bir şekilde yapılır. Fıskiyeler ortalama 1 metre kadar yükseğe su fırlatabilirler.

Fıskiye modellerinin hiçbirinin suya, doğaya ya da insan sağlığına hiçbir zararı yoktur. Fıskiye modellerine göz atarken fiyatlar ya da teknik özellikler sizleri yanıltmamalı, seçtiğiniz filtrenin kullanacağınız alana uygun özelliklere sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Fıskiyelerle ilgili herhangi bir sorun olduğunda teknik servise ulaşılmalı ve sorun giderilmelidir. Senkron Bio Pond ailesi olarak 6 farklı modelde fıskiye üretmekteyiz. Ürünlerimizde birinci kalite malzemeler kullanılmaktadır ve müşteri memnuniyeti için profesyonel ekibimizle birlikte çalışmaktayız. Fıskiye modellerimiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sitemizde yer alan iletişim kısmından bizlere ulaşabilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

TOP